Sztankiety / Mosty Oświetleniowe

Sztankiety sceniczne jak i mosty oświetleniowe mogą być wykonane zarówno ze stali jaki i z aluminium w czterech możliwych konfiguracjach:

  • MONO, 
  • DUO, 
  • TRI, 
  • QUATRO

Sztankiety sceniczne z napędem elektrycznym poruszane są za pomocą wciągarek o udźwigu dostosowanym do wymaganego obciążenia trawersy. 

Wciągarki spełniają rygorystyczne wymagania norm i przepisów takich jak:
Dyrektywa Maszynowa 2006/42/WE;
BGV-C1; PN-EN ISO 1210;  PN-EN 14492-1 + A1

Wciągarki posiadają falowniki pozwalające łagodnie zacząć obniżać lub podnosić trawerse sztankietu scenicznego i równie łagodnie go wyhamować. 

Sterowanie takiego sztankietu jest realizowane za pomocą panelu sterowania  z możliwością zabezpieczenia w stacyjkę na kluczyk przed niepowołanym uruchomieniem.

Oświetlenie jak i nagłośnienie znajdujące się na sztankiecie scenicznym potrzebuje własnego zasilania oraz sterowania. Nadmiar kabli zasilających i sterujących urządzeniami musi być gdzieś gromadzony. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie kosza kablowego, który projektujemy i wykonujemy zgodnie z potrzebą każdego sztankietu scenicznego. 

Bardziej zaawansowanym urządzeniem jest automatyczny zwijacz kablowy, który również projektuje i wykonuje się indywidualnie w zależności od ilości potrzebnych kabli i ich długości.

Istotnym elementem całego mechanizmu poruszającego sztankietem scenicznym czy mostem oświetleniowym są zblocza po których porusza się linka. Niejednokrotnie trasa takiej linki musi z przyczyn technicznych zmieniać kierunek. Każdorazowo w takim przypadku projektujemy indywidualnie zblocza, których mocowania przyjmują rozwiązania zależne od warunków jakie stawia nam budynek.

Rolki jak i ich mocowania mogą przyjmować zatem rożne rozmiary odbiegające od standardowych jakie używamy.